Správná technika focení

Je pravda, že v dnešní době je určitě fotografování (například na dovolené) trochu zjednodušené. V dobách kinofilmu musel člověk přemýšlet, jestli se mu vyplatí vyplácat dva filmy na jedno moře. Dnes může na SD kartu nashromáždit několik set fotek. Pak si po dovolené uvaří kávu, usedne k počítači a ty nepovedené prostě jedním nebo dvěma máčknutími vymaže. Ačkoliv je fotografování dnes tedy trochu jednodušší záležitostí, přeci jen je potřeba něco o něm vědět. Zvláště, pokud jedeme na dovolenou s více lidmi, a právě na nás je, abychom některé okamžiky zvěčnili. Někdy je dobré si prostě focení tak trochu natrénovat.
pihatá blondýna

– Nejprve je potřeba sehnat vhodný model.
– Ten se musí vyznačovat jednou naprosto důležitou vlastností.
· Rozhodně nemusí vypadat jako královna krásy nebo muž roku.
· Musí být ale obrněn trpělivostí.
· Bude totiž muset snášet to, jak ho budete různě instalovat a rovnat.
růžové pozadí

Udělat hezkou fotku je umění

Důležité je světlo. Nejideálnější je, pokud bude na fotografovaného dopadat světlo zepředu nebo mírně z boku. Musí to být ale měkké světlo. Ostré slunce je naprosto nevhodné.
– Model by na fotce vypadal jako naštvaná bledulka.
– Bude mít bledou tvář a přimhouřené oči.
Další důležitou věcí je pozadí (na fotografii, nikoliv fotografovaného).
– Rozhodně je nevhodné, aby za fotografovaným objektem byla rušná silnice nebo ulice.
– Dobrou volbou je statická příroda.
chlapec fotograf
Pokud máme náš model dostatečně upravený, můžeme přistoupit k samotnému focení. Důležitá zásada – držet fotoaparát rovně. Podhled i nadhled by tvář našeho objektu deformoval. Zaostřujte na oči – jestliže fotíme profil, zaostříme na to oko, které je k nám blíže. A to nejdůležitější nakonec – je lépe useknout kousek horní části hlavy nežli tam mít spoustu slepého místa. Zkuste se podívat na obálky časopisů, kde mnohdy modelkám pár milimetrů hlavy chybí a vůbec to není na závadu.

Nezařazené